RN731JTTD44R8D25
Mfr.Part #
RN731JTTD44R8D25
Description
RES 44.8 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
44.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD44R8D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD44R8D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C