RN731JTTD44R8B50
Mfr.Part #
RN731JTTD44R8B50
Description
RES 44.8 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
44.8Ohm
Datasheets
RN731JTTD44R8B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD44R8B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C