RN731JTTD44R2F25
Mfr.Part #
RN731JTTD44R2F25
Description
RES 44.2 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
44.2Ohm
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD44R2F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD44R2F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C