RN731JTTD44R2F100
Mfr.Part #
RN731JTTD44R2F100
Description
RES 44.2 OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
44.2Ohm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD44R2F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD44R2F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C