RN731JTTD44R2D25
Mfr.Part #
RN731JTTD44R2D25
Description
RES 44.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
44.2Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD44R2D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD44R2D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C