RN731JTTD4482F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4482F50
Description
RES 44.8K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Resistance :
44.8kOhm
Datasheets
RN731JTTD4482F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4482F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C