RN731JTTD4482F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4482F25
Description
RES 44.8K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
44.8kOhm
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4482F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4482F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C