RN731JTTD4482F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4482F100
Description
RES 44.8K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
44.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W