RN731JTTD4482F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4482F10
Description
RES 44.8K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
44.8kOhm
Working Voltage :
75V