RN731JTTD4482D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4482D100
Description
RES 44.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
44.8kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD4482D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4482D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C