RN731JTTD4482C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4482C10
Description
RES 44.8K OHM 0.25% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
44.8kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4482C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4482C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C