RN731JTTD4482B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4482B50
Description
RES 44.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
44.8kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W