RN731JTTD4482B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4482B25
Description
RES 44.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
44.8kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
RN73
Pbfree Code :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
yes
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD4482B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4482B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C