RN731JTTD4482A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4482A25
Description
RES 44.8K OHM 0.05% 1/16W 0603
2
Working Voltage :
75V
Resistance :
44.8kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4482A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4482A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C