RN731JTTD4481F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4481F50
Description
RES 4.48K OHM 1% 1/16W 0603
e3
Case Code (Metric) :
Resistance :
4.48kOhm
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD4481F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4481F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C