RN731JTTD4481F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4481F25
Description
RES 4.48K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
4.48kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4481F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4481F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C