RN731JTTD4481F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4481F100
Description
RES 4.48K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.48kOhm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
EAR99
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD4481F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4481F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C