RN731JTTD4481D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4481D50
Description
RES 4.48K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.48kOhm
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD4481D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4481D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C