RN731JTTD4481D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4481D25
Description
RES 4.48K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
2
Pbfree Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.48kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4481D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4481D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C