RN731JTTD4481D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4481D100
Description
RES 4.48K OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
4.48kOhm
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4481D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4481D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C