RN731JTTD4481B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4481B50
Description
RES 4.48K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
4.48kOhm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C