RN731JTTD4481B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4481B25
Description
RES 4.48K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Published :
Resistance :
4.48kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4481B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4481B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C