RN731JTTD4480F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4480F10
Description
RES 448 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
448Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%