RN731JTTD4480D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4480D50
Description
RES 448 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Resistance :
448Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD4480D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4480D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 448Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C