RN731JTTD4480D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4480D25
Description
RES 448 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
448Ohm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD4480D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4480D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 448Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C