RN731JTTD4480D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4480D100
Description
RES 448 OHM 0.5% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Resistance :
448Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD4480D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4480D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 448Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C