RN731JTTD4480C25
Mfr.Part #
RN731JTTD4480C25
Description
RES 448 OHM 0.25% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
448Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD4480C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4480C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 448Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C