RN731JTTD4480B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4480B50
Description
RES 448 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
448Ohm
Datasheets
RN731JTTD4480B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4480B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 448Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C