RN731JTTD4480B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4480B25
Description
RES 448 OHM 0.1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
448Ohm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD4480B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4480B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 448Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C