RN731JTTD4422F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4422F50
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RN73
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Resistance :
44.2kOhm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD4422F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4422F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C