RN731JTTD4422F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4422F25
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
44.2kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD4422F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4422F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C