RN731JTTD4422F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4422F100
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
44.2kOhm
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD4422F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4422F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C