RN731JTTD4422D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4422D25
Description
RES 44.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
44.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD4422D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4422D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C