RN731JTTD4422D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4422D100
Description
RES 44.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
44.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD4422D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4422D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C