RN731JTTD4422B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4422B50
Description
RES 44.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Height :
450μm
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
44.2kOhm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4422B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4422B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C