RN731JTTD4421F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4421F25
Description
RES 4.42K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
4.42kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
RN73
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD4421F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4421F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C