RN731JTTD4421D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4421D25
Description
RES 4.42K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.42kOhm
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
yes
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD4421D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4421D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C