RN731JTTD4420F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4420F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 442 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C