RN731JTTD4420D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4420D25
Description
RES 442 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
442Ohm
Power Rating :
63mW
yes
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD4420D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4420D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 442Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C