RN731JTTD4420C10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4420C10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 442 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
RN73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
442Ohm
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W