RN731JTTD4420B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4420B50
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
442Ohm
Case Code (Imperial) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4420B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4420B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 442Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C