RN731JTTD4420B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4420B25
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
yes
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
442Ohm
RN73
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD4420B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4420B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 442Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C