RN731JTTD4420B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4420B05
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
442Ohm
Datasheets
RN731JTTD4420B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4420B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 442Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C