RN731JTTD43R7F50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R7F50
Description
RES 43.7 OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
43.7Ohm
Datasheets
RN731JTTD43R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C