RN731JTTD43R7F25
Mfr.Part #
RN731JTTD43R7F25
Description
RES 43.7 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Height :
450μm
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Resistance :
43.7Ohm
yes
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD43R7F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R7F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C