RN731JTTD43R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD43R7D25
Description
RES 43.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
43.7Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%