RN731JTTD43R7C50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R7C50
Description
RES 43.7 OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
43.7Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm