RN731JTTD43R7B50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R7B50
Description
RES 43.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
43.7Ohm
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD43R7B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R7B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C