RN731JTTD43R2F50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R2F50
Description
RES 43.2 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
43.2Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W