RN731JTTD43R2F100
Mfr.Part #
RN731JTTD43R2F100
Description
RES 43.2 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Resistance :
43.2Ohm
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
2
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD43R2F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R2F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C